معدن

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کرمان گفت: فهرست ۷۰ فرصت سرمایه‌گذاری بخش صنعت و معدن استان آماده و در همایش بین المللی آیدکس ۲۰۲۴ این استان معرفی شده تا سرمایه گذاران از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

به گزارش ایراسین، مهدی حسینی نژاد اظهار کرد: این اولویت‌های سرمایه گذاری استان در این بخش را از سال گذشته بر اساس سیاست‌های ابلاغی وزارت صمت و سیاست‌های استان در معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری و تأمین نیاز واحدهای بزرگ صنعتی و معدنی احصا کردیم.

همایش کرمان آیدکس ۲۰۲۴ با هدف گذر از اقتصاد منبع پایه به دانش و فناوری، با ارائه مجموع ۲۵۰ پروژه به ارزش ۲۰۰ همت فرصت سرمایه گذاری و تأمین نیازهای توسعه در بخش‌های مختلف از عصر دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) به مدت چهار روز در ماهان شهرستان کرمان گشایش یافت.

وی با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان علاوه بر تأمین نیازهای واحدهای صنعتی، معدنی و سایر فرصت‌ها، مسائل دانش بنیان استان را نیز شامل می‌شود عنوان کرد: همچنین ظرفیت فرآوری مواد معدنی و نیازهای صنایع و معادن بزرگ استان در قالب سرمایه گذاری در بخش خدمات، قطعه سازی و صنایع وابسته به آنها پیگیری می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کرمان در ادامه با اشاره به ضرورت شناساندن ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری استان به عنوان یکی از نیازهای مهم گفت: حوزه‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت و حتی سایر حوزه‌ها نیاز به معرفی به سرمایه گذاران خارجی و داخلی دارند و امسال برگزاری همایش کرمان آیدکس با حضور سفیران کشورهای خارجی و سایر نمایشگاه‌ها می‌تواند فرصتی برای معرفی این ظرفیت‌ها فراهم کند.

وی ادامه داد: معتقدم که این همایش‌ها برای توسعه پایدار استان کرمان بسیار مفید است لذا برگزاری این گونه همایش‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی را باید به صورت جدی در استان کرمان پیگیری کنیم که این موضوع هم در دستور کار قرار گرفته و سعی شده حوزه‌های مختلف زیرساختی در کنار فرصت‌های سرمایه گذاری استان در همایش کرمان آیدکس معرفی شوند.

نمایی از نمایشگاه کرمان آیدکس

حسینی نژاد افزود: در حوزه صنعت و معدن به صورت خاص کمک می‌کنیم که در این همایش نیازهای استان در بخش زیرساخت‌ها به‌ویژه در حوزه انرژی را پیگیری شود؛ در این زمینه فرصت بسیاری برای تولید انرژی‌های پاک در استان کرمان وجود دارد و تلاش کرده‌ایم که سرمایه گذارانی را برای این حوزه جذب کنیم تا زیرساخت‌های استان هم تقویت شود.

بر اساس گزارش ایرنا، همایش کرمان آیدکس که تا ۲۷ اردیبهشت دایر است در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان (هایتک) در ورودی شهر ماهان شهرستان کرمان پذیرای علاقه مندان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =