• ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۴۵
  • کد خبر: 53999
  • readingTime: ۲ دقیقه
کوره بلند

فولادسازان چینی در پی رشد تقاضا برای محصولات فولادی پس از تعطیلات روز کارگر تمام خطوط تولید خود را بکار گرفته‌اند که نتیجه آن بهره‌برداری ۸۷.۶۷ درصدی از ظرفیت کارخانه‌های کوره بلند بود. با این حال پیش‌بینی‌ها از افت تولید فولاد در چین به دلیل کاهش درآمد تولیدکنندگان حکایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایراسین، میزان بهره‌برداری از کارخانه‌های کوره بلند چینی (BF) در هفته گذشته طی یک روند صعودی به بیش از ۸۷ درصد رسید. اکثر کارخانه‌های کوره بلند این کشور پس از تکمیل پروسه تعمیرات، تمام خطوط تولید خود را به کار گرفته‌اند و میزان بهره‌برداری از کوره‌های بلند در این کشور صعودی شده است، به طوری که نرخ استفاده از ظرفیت کارخانه‌های کوره بلند از ششم تا دهم می در میان ۲۴۷ فولادساز چین به طور متوسط ۸۷.۶۷ درصد نسبت به اول تا پنجم ماه جاری بیشتر برآورد شده و فولادسازان این کشور در پی رشد تقاضا پس از تعطیلات ملی روز کارگر میزان تولید محصولات فولادی را بالا برده‌اند. همچنین تولید فلز داغ در میان ۲۴۷ فولادساز چین از ششم تا دهم می ۱۷۲۰۰ تن در روز معادل ۰.۷ درصد نسبت به پنج روز ابتدایی ماه جاری افزایش یافت و به ۲.۳۵ میلیون تن در روز رسید.

رشد تقاضا برای سنگ آهن

تقاضا برای سنگ‌آهن همزمان با رشد تولید فولاد در چین طی هفته گذشته بالا رفت و بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف روزانه سنگ آهن وارداتی توسط ۲۴۷ کارخانه فولادی چین از ششم تا دهم می به طور میانگین ۲.۹ میلیون تن در روز برآورد شد که ۵۳۷۰۰ تن در روز یا ۱.۹ درصد بیشتر از میزان مصرف سنگ‌آهن قبل از تعطیلات ملی روز کارگر است. از آنجایی که تقاضا برای محصولات فولادی در چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۲۴ بالا نبود، فولادسازان چینی تمایلی به افزایش ذخیره سنگ آهن خود برای ماه می نداشتند. در نتیجه کل موجودی سنگ آهن وارداتی در این ۲۴۷ کارخانه تا ۱۰ می به ۹۳.۲ میلیون تن کاهش یافت که بیانگر افت دو میلیون تنی معادل ۲.۱ درصدی نسبت به ۳۰ آوریل است. طبق بررسی‌ها میزان ذخایر فعلی سنگ آهن در ۲۴۷ کارخانه فولاد چین، کفاف تولید انواع محصولات فولادی را تنها برای ۳۲.۶ روز می‌دهد.

فولادسازان چینی وارد فاز احتیاط می‌شوند

فعالان بازار معتقدند امکان کاهش بهره‌برداری از کوره‌های بلند چین از اواسط ماه می به دلیل افت فروش فولادسازان وجود دارد چرا که میزان فروش بیش از نیمی یعنی حدود ۵۲ درصد از ۲۴۷ کارخانه فولاد چین تا روز جمعه مصادف با ۱۰ می نسبت به روزهای پایانی آوریل حدود یک درصد افت پیدا کرد. از این‌رو مسئولان کارخانه‌های کوره بلند فولاد چین در رابطه با افزایش میزان تولید خود محتاط شده‌اند و درصد هستند تا زمان شکل‌گیری روند صعودی برای محصولات فولادی، میزان تولیدات خود را قدم به قدم کاهش دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =