• ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۶
  • کد خبر: 52805
  • readingTime: ۱ دقیقه
هپاتیت سی

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلام این که درمان هپاتیت Cدر کشور رایگان شده است؛ از تخمین وجود ۲۰۰ هزار بیمار مبتلا به این ویروس در کشور خبر داد.

به گزارش ایراسین، حسین فرشیدی از برنامه وزارت بهداشت برای شناسایی و درمان موارد ابتلاء به هپاتیت C برای حذف این بیماری در کشور خبر داد و اظهار کرد: هپاتیت C نوعی بیماری ویروسی است که علت اصلی بیماری مزمن کبدی بوده و می‌تواند به سی روز، سرطان کبد و مرگ منجر شود.

تشخیص هپاتیت سی با پیگیری مراکز بهداشتی

وی افزود: تصمیم گرفتیم در سال جاری افراد مبتلا به هپاتیت C را شناسایی کنیم و در همین راستا در مرحله اول مراقبان سلامت به امر پیگیری و شناسایی افراد پرخطر و پزشکان عمومی در مراکز بهداشتی به تشخیص این بیماری خواهند پرداخت.

فرشیدی ادامه داد: پس از انجام تست‌های تشخیصی در صورت ابتلای افراد به هپاتیت C، بیمار به بخش‌های درمانی ارجاع داده می‌شود. درمان بیماران هپاتیت C به این روش نیز برای بیماران هزینه‌ای ندارد و رایگان شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره آمار ابتلاء به هپاتیت C در کشور گفت: تخمین زده می‌شود که حدود ۲۰۰ هزار نفر بیمار مبتلا به هپاتیت C در کشور داشته باشیم.

درمان همه مبتلایان تا دو سال آینده

فرشیدی با بیان اینکه با استفاده از داروها، درمان این بیماری قطعی خواهد بود؛ ادامه داد: هدف گذاری کرده‌ایم که ظرف دو سال آینده همه افراد مبتلا را درمان کنیم و داروی درمان این بیماری نیز به میزان موردنیاز تأمین شده است.

بر اساس گزارش تسنیم، معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره راه‌های انتقال ویروس هپاتیت Cبیان کرد: تزریق خون و فرآورده‌های خونی آلوده و رابطه جنسی از شایع‌ترین راه‌های انتقال این ویروس هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =