• ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۰
  • کد خبر: 52717
  • readingTime: ۱ دقیقه
شناسنامه

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: طرح متمرکز سازی چاپ و صدور شناسنامه در استان‌های تهران، سمنان، قزوین، خوزستان و فارس به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

به گزارش ایراسین، هاشم کارگر در تشریح طرح صدور هوشمند شناسنامه نوزاد و طرح متمرکز سازی چاپ و صدور شناسنامه، گفت: در طرح متمرکز سازی چاپ و صدور شناسنامه، اطلاعات از دفاتر پیشخوان به صورت الکترونیک به واحد چاپ شناسنامه متمرکز در مرکز استان‌ها ارسال می‌شود و پس از کنترل و تأیید اطلاعات فرد با اسناد هویتی موجود در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ثبت احوال کشور، نسبت به فرآیند چاپ و صدور شناسنامه اقدام خواهد شد.

وی افزود: این طرح به منظور تکریم ارباب رجوع، تسهیل و تسریع در صدور شناسنامه و در نهایت ارتقا بهره‌وری سازمان از طریق بهبود فرآیندها اجرایی شده است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه اصلاح و بهبود فرآیند صدور شناسنامه و حذف مراحل زائد، کاهش هزینه‌ها، افزایش کیفیت سطح نظارت بر عملکرد فرآیند اجرایی، کاهش زمان ارائه خدمات و ایجاد امکان مدیریت ارتباط با مشتری در طول فرآیند از مزایای این طرح است، ادامه داد: طرح متمرکز سازی چاپ و صدور شناسنامه در استان‌های تهران، سمنان، قزوین، خوزستان و فارس به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

کارگر تأکید کرد: اجرای این طرح زمینه تعویض ۳۴ میلیون شناسنامه را فراهم می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =