معدن

معاون اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات معادن کار کردن به روش سنتی است گفت: ۴۰ پیمانکار در معادن اسفندقه با همان روش‌های قدیمی سنگ معدن را بیرون می‌آورند.

به گزارش ایراسین، امیر حسن‌زاده معاون اموراقتصادی استانداری کرمان در بازدید از معادن اسفندقه جیرفت در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه استان کرمان یک استان معدنی است و معادن از پیشرانان اقتصادی محسوب می‌شوند، اظهار داشت: از برنامه‌های دولت سیزدهم، توسعه متوازن در نقاط مختلف کشور است.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان نیز این برنامه را با جدیت پیگیری می‌کنیم، افزود: جنوب استان کرمان در حوزه معادن، مستعد است و قطعاً فعال کردن معادن می‌تواند در توسعه متوازن مؤثر باشد.

معاون اموراقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه معادن کرومیت اسفندقه یکی از این ظرفیت‌ها است که در این راستا از این معادن بازدید شده است، گفت: پنج پهنه کار فعال در این معادن وجود دارد که با حدود ۷۰۰ کیلومتر مربع پهنه معدنی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات معادن کار کردن به روش سنتی است که از قبل از انقلاب تاکنون به همین روش است، افزود: اکتشاف معادن اسفندقه باید ساماندهی شود.

حسن‌زاده با بیان اینکه در این معادن سایر مواد معدنی به جز کرومیت وجود دارد که با سر و سامان دادن اکتشافات از این مواد نیز می‌توان بهره‌برداری کرد، ادامه داد: پروانه‌های بهره‌برداری اکتشاف این معادن نیز باید به‌روز شود و اقدامات در معادن مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۴۰ پیمانکار در این منطقه با همان روش‌های قدیمی سنگ معدن را بیرون می‌آورند و هیچ فرآوری انجام نمی‌شود، گفت: زنجیره تولید این معادن نیز باید ایجاد شود تا از خام‌فروشی مواد معدنی از استان جلوگیری شود و در نهایت ارزش افزوده بیشتری برای استان داشته باشیم.

معاون اموراقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه احداث کارخانجات فرآوری معادن کرومیت و صنایع پایین دستی در این منطقه یک ضرورت است و از سرمایه‌گذاران دعوت می‌شود که حتماً این ظرفیت را مورد توجه قرار دهند، افزود: با احداث صنایع پایین‌دستی حتماً توسعه پایدار در منطقه ایجاد می‌شود و اشتغالزایی هم دارد.

وی با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که بعد از بازدید از معادن اسفندقه با مدیرعامل این شرکت برگزار شد همه این نکات تاکید شده است، بیان کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر این موارد عملیاتی شود و اداره کل صنعت، معدن و تجارت هم باید بر معادن اسفندقه نظارت جدی داشته باشد و نکات مطرح شده را پیگیری کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =