معدن

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: با دستور وزیر صمت مقرر شد پس از تصویب هیات مدیره شرکت ملی مس، به‌زودی بهره‌برداری از معادن و احداث کارخانه برای معادن این شرکت به بخش خصوصی توانمند واگذار شود.

به گزارش ایراسین به نقل از ایسنا، مسلم مروجی فرد افزود: شرکت ملی مس، با گذشت چندین سال، اقدامی برای بهره برداری و احداث کارخانه برای معادن مس این شرکت در شهرستان های جیرفت، عنبرآباد و قلعه گنج انجام نداده است.

وی اظهار داشت: با تاکید رییس جمهور مبنی بر فعال سازی معادن، جلسه ای با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت ملی مس با هدف فعال سازی معادن این شرکت در شهرستان های جیرفت، عنبرآباد و قلعه گنج برگزار شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان ضمن تشکر از نظر مساعد مدیرعامل شرکت ملی مس و با بیان اینکه تحقق این امر، کار بزرگی در راستای راه‌اندازی معادن شرکت ملی مس در جنوب کرمان است، ادامه داد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان دارای تجربه موفق در فعال سازی معادن کوچک مقیاس و همچنین واگذاری معادن بزرگ مثل تیتانیوم به بخش خصوصی توانمند توسط ایمیدرو است.

مروجی فرد یادآور شد: کارخانه تیتانیوم نیز بعد از سه دهه، بالاخره توسط بخش خصوصی احداث و اکنون آماده افتتاح است.

وی با اشاره به برگزاری سومین مزایده معادن جنوب کرمان طی روزهای اخیر و برگزاری جلسات مستمر و موثر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید جنوب کرمان، خاطرنشان کرد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت از ادارات پیشگام در راستای فعال سازی واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری و افزایش تولید و اشتغال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان یادآور شد: پیگیری مسئولان این استان به ویژه محمدمهدی فداکار استاندار، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و ۲ نماینده مردم جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی در واگذاری بهره برداری از معادن و احداث کارخانه برای معادن شرکت ملی مس به بخش خصوصی موثر بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =