• ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
  • کد خبر: 29119
  • زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه
ارز منابع ارزی دلار

تحلیلگران فنی می‌گویند از یک سو بازار به دلیل اعتراضات خیابانی ملتهب شده و از سوی تحریم‌های جدید و تکذیب خبر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران از سوی مقامات آمریکایی فضای بازار ارز را بهم ریخته است.

به گزارش ایراسین، قیمت دلار روز گذشته رکورد تاریخی جدیدی را ثبت کرد. اسکناس آمریکایی دیروز تا سطح ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان بالا رفت، اما در ادامه معاملات به قیمت ۳۳ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش رسید. پیشروی نرخ دلار در حالی اتفاق افتاد که بازارساز تمام تلاش خود را برای کنترل نرخ دلار به کار گرفته بود.

تحلیلگران فنی می‌گویند از یک سو بازار به دلیل اعتراضات خیابانی ملتهب شده و از سوی تحریم‌های جدید و تکذیب خبر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران از سوی مقامات آمریکایی فضای بازار ارز را بهم ریخته است. قیمت درهم و قیمت دلار در بازار ارز هرات هم نیز این روزها موتور محرک قیمت دلار برای صعود شده است.

خط و نشان آمریکا برای قیمت دلار

در شرایط فعلی رئیس جمهور آمریکا علیه ایران خط و نشان تازه‌ای کشیده است. جو بایدن با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه مقامات ایرانی اعمال خواهد کرد. از نظر عده‌ای از معامله گران این بیانیه موجب افزایش تنش‌ها بین ایران وامریکا خواهد شد؛ بنابراین این عده‌ای از بازیگران ارزی معتقدند روند صعودی قیمت دلار در بازار امروز ادامه خواهد داشت.

با این حال عده‌ای دیگر می‌گفتند که بازار ساز احتمالا با تزریق عرضه مانع از صعود مجدد قیمت دلار شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =