• ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱
  • کد خبر: 24261
  • زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
قالیباف رئیس مجلس

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر برای ۶ میلیون نفر از افرادی که بیمه نیستند منابع در نظر گرفتیم تا همه آنها بدون اخذ وجه بیمه شوند.

به گزارش ایراسین به نقل از ایرنا، محمد باقر قالیباف در دیدار شب گذشته با خیرین و مدیران موسسات خیریه، گفت: برای بنده مایه افتخار است که در این ایام و ماه رمضان عزیز در جمع شما برادران و خواهران گرامی هستم، یکایک شما مایه افتخار کشور و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی هستید و در این شرایط سخت خدا به شما توفیق داده تا با همت و اراده و دست در جیب خودتان به این مردم خدمت کنید.

رییس مجلس شورای اسلامی در رابطه با اقدامات انجام شده برای کاهش هزینه‌های درمانی بیماران صعب العلاج، گفت: امسال با کمک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با پیگیری‌های جدی پول خوبی برای کارت سلامت بیماران صعب‌العلاج در نظر گرفتیم که صد درصد هزینه درمان آنها پرداخت می‌شود بدین معنی که به صورت صددرصدی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند در این رابطه خیرین باید این افراد را شناسایی کرده و از طریق بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت پوشش قرار دهند، در حال حاضر هم برای ۶ میلیون نفر از افرادی که بیمه نیستند منابع در نظر گرفتیم تا همه آنها بدون اخذ وجه بیمه شوند.

قالیباف ادامه داد: هیچ کس بهتر از خیرین نمی‌تواند مجری این کار باشد، چرا که در شهرستان‌ها و استان‌ها افراد فاقد بیمه را شناسایی و از طریق سایت بیمه آن ها را پیگیری کنند تا هزینه های درمانی آنها نیز پرداخت شود. این نکته‌ای است که اگر ارتباط برقرار شود ما مصمم هستیم اتفاقات بزرگی رخ دهد به ویژه در برنامه هفتم که امسال تدوین می‌کنیم مسائل مذکور را نیز در نظر بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: در سفری که به استان خوزستان و سیستان و بلوچستان داشتم از نزدیک مشکلات کمبود آب روستاها را دیدیم از این رو به صورت متمرکز بیش از ۱۰ هزار روستا را برای آبرسانی مورد هدف قرار دادیم و چقدر دوست دارم که این آبرسانی‌ها به دست خیرین و بچه‌های جهادی انجام شود چرا که هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند.

رییس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه مباحث مربوط به مالیات مرتبط با فعالیت خیرین را پیگیری خواهم کرد، افزود: ما در محل‌هایی فرارهای مالیاتی زیادی داریم و باید از فرارهای مالیاتی جلوگیری شود بطور مثال در زمان شیوع ویروس کرونا در همه کشورهای دنیا درآمدهای مالیاتی دولت‌ها کاهش پیدا کرد اما درآمد مالیاتی ما در حالی افزایش داشت و تحقق آن امسال به ۱۱۳ درصد رسیده است که ما همچنان حدود ۶۰ درصد فرار مالیاتی داریم و این امر نشان دهنده این است که روند فعلی مالیات‌گیری مناسب نیست و به عبارتی در بخش مالیاتی حکمرانی مناسبی نداریم.

قالیباف افزود: خیرین باید از منابع مربوط به محرومیت زدایی، آب و راه روستایی مناطق محروم که خیریه‌ها و جهادی‌ها می‌توانند خارج از تشریفات اقداماتی انجام دهند، استفاده کنند. چرا که منابع بسیار خوبی برای این حوزه در نظر گرفته شده که می‌تواند در محرومیت زدایی نقش داشته باشد و بسیاری مناطق را احیا کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =