پنل تخصصی کنفرانس پلنکس

دستیار ویژه وزیر صمت و رئیس ستاد راهبردی شرکت‌ها و مؤسسات غیرحاکمیتی تحت پوشش وزارت صمت، در پنل تخصصی دومین روز کنفرانس Planex۲۰۲۱ با عنوان «عارضه‌یابی نظام حکمرانی؛ قوانین و بخشنامه‌ها» گفت: تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۰ آئین‌نامه انتصاب هیأت‌مدیره‌ها و مدیران عامل شرکت‌هایی که متعلق به دولت است یا دولت در آن سهام دارد، در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و هفته آینده در هیأت وزیران نیز مطرح می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایراسین، علی نبوی امروز(۲۶ آبان‌ماه) در پنل تخصصی دومین روز کنفرانس بین‌المللی بررسی صنعت فولاد و مواد اولیه(Planex۲۰۲۱) اظهار کرد: تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۰ آئین‌نامه انتصاب هیأت‌مدیره‌ها و مدیران عامل شرکت‌هایی که متعلق به دولت هستند و یا دولت در آن‌ها سهام دارد، در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و هفته آینده در هیأت وزیران نیز مطرح خواهد شد.

وی افزود: در این ائین‌نامه، امتیازات مبتنی بر شایستگی مدیران با بررسی کارنامه کاری مدیران ملاک انتخاب و انتصابشان خواهد بود.

رئیس ستاد راهبردی شرکت‌ها و مؤسسات غیرحاکمیتی تحت پوشش وزارت صمت خاطرنشان کرد: در انتصابات جدید جایی برای مدیرانی که از یک هیأت‌رئیسه به هیأت‌رئیسه شرکت دیگری می‌روند وجود ندارد؛ این آئین‌نامه مبنای انتصابات در سال‌های بعد شود و در عین حال سرمایه‌های انسانی و مدیریتی مغفول نیز جایگاه خود را بازیابند.

وی با بیان این که تا کنون شایسته‌سالاری از مرحله شعار پیش‌تر نرفته است، اذعان داشت: البته این مرحله نخست کار است و دولت قصد دارد تا پایان فعالیت خود، بسیاری از این شرکت‌ها را به بخش خصوصی اهلیت‌دار و شایسته واگذار کند.

نبوی از آمادگی دولت برای دریافت و شنیدن پیشنهادات و طرح‌های بخش خصوصی برای ارتقای بخش معدن و رفع مشکلات آن خبر داد و تصریح کرد: دغدغه دولت ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری است و به دنبال آغاز نهضت سرمایه‌گذاری است تا از این وضعیت اقتصادی خارج شویم که بخش معدنی یکی از بهترین فرصت‌ها برای نیل به این هدف است.

وی در پایان ابرازداشت: دولت به دنبال عارضه‌یابی عملی نشدن پیشنهادات قبلی بخش خصوصی خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =