لیگ قهرمانان فوتبال آسیا

اگر تیم های ایرانی به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان فوتبال آسیا صعود نمایند، ۲۴۵ هزار دلار پاداش دریافت می کنند.

به گزار ش ایراسین، تیم های فوتبال استقلال، پرسپولیس و تراکتور به عنوان نمایندگان ایران روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۰ در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رودرروی حریفانی از عربستان و تاجیکستان قرار خواهند گرفت و در دبی، دوحه و دوشنبه دیدارهای سرنوشت ساز برای صعود به جمع چهار تیم برتر را انجام خواهند داد.

تاکنون فوتبال ایران هیچگاه سه نماینده در مرحله یک چهارم نهایی نداشته و این بار هم با توجه به شرایط تیم‌ها بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد اما در حالت خوشبینانه، اگر پیروزی پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان، با برتری استقلال و تراکتور مقابل حریفان سعودی همراه شود، این سه تیم با سودی سرشار به ایران بازخواهند گشت.

تاکنون پرسپولیس با کسب ۳۹۵ هزار دلار از بازی های مرحله گروهی، بیشترین میزان پاداش را در بین تیم های ایرانی به خود اختصاص داده و در رتبه دوم استقلال با ۳۱۵ هزار دلار قرار دارد.

پاداش صعود به یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا چقدر است؟

تراکتور شهر تبریز نیز ۲۸۵ هزار دلار در خزانه خود دارد که اگر انصراف خود را قطعی می‌کردند، این رقم در حساب ای اف سی ضبط می‌شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا عدد ۴۵ هزار دلار را برای هزینه سفر و اقامت تیم ها در هر مرحله در نظر گرفته که بی توجه به نتیجه به هر باشگاه خواهد رسید.

کسب پیروزی در وقت قانونی هم پاداش ۵۰ هزار دلاری را خواهد داشت و حضور در مرحله یک چهارم نهایی ۱۵۰ هزار دلار پاداش به ارمغان می‌آورد.

بنابراین هر یک از تیم های ایرانی فرصت این را دارند تا با اضافه کردن ۲۴۵ هزار دلار به حساب خود در ای اف سی به ایران برگردند. فصل گذشته پرسپولیس پاداش ۲.۷ میلیون دلاری را از لیگ قهرمانان به دست آورد که اگرچه به خاطر تحریم های بانکی در اختیار باشگاه قرار نگرفته اما پرسپولیس توانسته با پشتوانه آن، معادل ریالی اش را در ایران استقراض کند و طبیعتا کسب چنین مبلغی توسط دیگر تیم ها نیز می‌تواند فرصتی برای حل مشکلات مالی شان باشد.

پاداش صعود به یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا چقدر است؟

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =