• ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷
  • کد خبر: 13325
بیمار کرونا - کرونا

یکی از اعضای سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه ۱۴۰ هزار نفر از ۲۵۰ هزار نفر عضو جامعه پرستاری در صف مقابله با کرونا قرار دارند گفت نیمی از آنها به این ویروس مبتلا شده‌اند.

به گزارش ایراسین، عزیزی یکی از اعضای سازمان نظام پزشکی کشور امروز (سه شنبه ۳۱ فروردین) در نشست رونمایی از طرح مدافعین سلامت اظهار داشت: ۱۴۰ هزار نفر از ۲۵۰ هزار عضو جامعه پرستاری کشور در صف مقابله با کرونا قرار دارند که ۸۰ هزار نفر از آنها به ویروس کرونا مبتلا شده و بین ۴ تا ۵ هزار نفر از این افراد به صورت دائم در مرخصی استعلاجی هستند.

وی افزود: ۱۱۰ شهید خدمت و مدافع سلامت مربوط به جامعه پرستاری هستند که اگر جامعه بهیاران را هم به این گروه اضافه کنیم تعداد شهدای پرستار و بهیار به ۱۵۰ نفر می‌رسد.

عزیزی خاطرنشان کرد: فقط ۲۰ درصد از شهدای پرستار حکم شهید را دریافت کرده و فقط ۷ نفر حق و حقوق شهید را دریافت می‌کنند. این در حالی است که مقام معظم رهبری بر شهید بودن جان باختگان صف اول مبارزه با کرونا بارها تأکید کرده‌اند.

حبیبی از سازمان نظام پزشکی هم در این نشست گفت: ۲۷۵ نفر از جامعه پزشکان و پرستاران و کادر بهداشت و درمان که در صف مقابله با کرونا بوده‌اند شهید شده‌اند، ولی فقط برای ۱۷۵ نفر از این افراد در کمیته مصادیق شهدای سلامت پرونده تشکیل شده است.

وی در پایان از مجلس خواست که به مسائل حقوقی و سایر مشکلات جامعه بهداشت و درمان کشور و حق و حقوق شهدای سلامت ورود کرده و برای آن راهکار نظارتی در نظر بگیرد.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =