اتاق بازرگانی

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان خواستار همکاری فعالان اقتصادی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در موضوعات مختلف اقتصادی از جمله اصلاح قانون کار شد و گفت:اصلاح این قانون از ضروریات اقتصاد کشور است.

به گزارش ایراسین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی در دیدار نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی و  هیات مدیره خانه صنعت و معدن نجف آباد افزود: قانون کار فعلی نمی تواند پاسخگوی شرایط اقتصادی فعلی اقتصاد ایران باشد.    

وی با اشاره به اینکه تولید ناخالص داخلی استان اصفهان نسبت به میانگین کشوری پایین است، افزود: بالا بودن دو درصدی  نرخ بیکاری  استان نسبت به میانگین کشور و پایین بودن سطح تسهیلات بانکی چالش های اقتصادی  استان اصفهان است که با همراهی و همدلی بخشی خصوصی و بخش دولتی بایستی اصلاح  گردد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ایجاد مراکز رشد صادرات، تجارت الکترونیک و نیروی انسانی را یکی از اولویت های مهم اتاق بازرگانی اصفهان برشمرد و تاکید کرد: اتاق بازرگانی اصفهان آماده راه اندازی مرکز رشد صادرات در نجف آباد با هدف تقویت صادرات این شهر صنعتی  است.

 وی از راه اندازی مدیریت ارتباط  با اعضا (     Member  Relationship Management  ) در اتاق بازرگانی اصفهان با هدف اطلاع از مسایل و مشکلات آنان خبر داد و اظهار کرد: شهرستان های استان با ایجاد این شبکه می توانند مسایل شهرک ها و نواحی صنعتی را به  اتاق با هدف بررسی و پیگیری از سازمان های دولتی، منتقل کنند.

گلشیرازی خواستار تشکیل کمیسیون های تخصصی در شهرستان های استان متناظر با کمیسیون های اتاق بازرگانی شد و گفت:کمیسیون ها می توانند فرصت ها و تهدیدها پیش روی فعالان اقتصادی را در قالب یک ساختار استانی تدوین کنند.

وی از هیات مدیره خانه صنعت و معدن تجف آباد خواست که سه اولویت اقتصادی شهرستان را  به اتاق بازرگانی اعلام کنند و افزود: ارایه برنامه یک ساله و سه ساله برای رسیدن به اولویت ها همراه با پروتکل همکاری بین دو تشکل می تواند به  فعالیت های هدفمند منجر شود.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت:بیش از ۳۰ درصد واحدهای صنعتی استان اصفهان در غرب این استان واقع شده است.

وی خانه صنعت و معدن نجف آباد را بازویی تمام عیار برای اتاق بازرگانی اصفهان برشمرد و ادامه داد: این دو بخش می توانند در توسعه صنعتی و تقویت واحدهای تولیدی غرب استان نقش موثری ایفا کنند.

وی خواستار تمرکز اتاق بازرگانی بر اصلاح قانون کار شد و افزود: نه استانداردهای سازمان بین المللی کار در این قانون رعایت شده و نه رضایت کارفرما و کارگر  مورد توجه قرار گرفته است و اصلاح قانون در اولویت کار اتاق بازرگانی و خانه صنعت بایستی قرار گیرد.

سید محمد مرتضوی عضو هیات مدیر خانه صنعت و معدن نجف آباد در این دیدار خواستار برگزاری دوره های آموزشی اتاق بازرگانی در نجف آباد شد و گفت: آموزش فروش، بازاریابی، مالیاتی  صادرات می تواند از موضوعات مهم  آموزشی  مورد نیاز واحدهای صنعتی نجف آباد است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =