معدن

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: تکمیل زنجیره ارزش صنایع معدنی در استان و جلوگیری از خام فروشی، در اولویت و دستورکار است.

به گزارش ایراسین، ابراهیم سعدینی امروز در جریان بازدید از صنایع معدنی استان افزود: وجود ذخایر متنوع مواد معدنی، استان هرمزگان را مستعد سرمایه‌گذاری و توسعه در این بخش کرده است؛ البته باید توجه داشت که این سرمایه گذاری زمانی اثرگذار و کارآمد خواهد بود که در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کند.

وی بیان کرد: این چیزی جز جلوگیری از خام‌فروشی، ایجاد و تکمیل زنجیره‌های ارزش صنایع معدنی نیست و به عنوان نمونه باید به دنبال شکل‌دهی زنجیره‌های معدنی استان باشیم.

معاون امور معادن و صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار کرد: در این راستا در سطح استان، با حمایت‌ها و پیگیری‌های استاندار اقدامات ارزشمندی انجام گرفته است و به گواه صاحب‌نظران و فعالان بخش معدن، این اقدامات چه به لحاظ زیرساختی در حوزه معادن و چه به لحاظ فعال‌سازی معادن و ایجاد واحدهای فرآوری، عملکرد استان هرمزگان قابل مقایسه با سنوات قبل نیست.

سعدینی، تأمین نقدینگی و فرسودگی ماشین آلات را مهم‌ترین مشکل معدن داران استان برشمرد و یادآور شد: برای امیدآفرینی در جامعه از همه توان و ظرفیت موجود بهره می‌بریم و هیچ فرصتی را هدر نخواهیم داد.

میزان ذخایر معدنی هرمزگان یک میلیون و ۶۰۷ هزار تن است و سالانه حدود ۱۹ میلیون تن مواد معدنی از معادن این استان استخراج می‌شود.

استان هرمزگان دارای ۲۰ نوع ماده معدنی و ۳۰۰ معدن فعال با احتساب معادن شن و ماسه رودخانه‌ای است که این منطقه مستعد معدنی در زمینه بهره‌برداری و فرآوری با هدف جلوگیری از خام فروشی و در نتیجه صادرات مواد معدنی فرآوری شده به خارج از کشور نقش تعیین کننده‌ای دارد.

بر اساس گزارش ایرنا، سنگ آهن، سنگ گچ، سنگ نمک، دولومیت، کرومیت، منگنز، مارن، سنگ آهک، خاک صنعتی، سنگ لاشه، سنگ چینی، مرمریت، سنگ تزئینی و مخلوط کوهی از معدن‌های فعال و غنی این استان اقتصادی به شمار می‌روند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =