• ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۰
  • کد خبر: 52340
  • readingTime: ۱ دقیقه
مسکن چین

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن از هزینه‌کرد صندوق ملی مسکن به مبلغ حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های مسکن در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایراسین، محمدرضا مهدیار اسماعیلی با اعلام اینکه در سال گذشته حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های مسکن اعم از نهضت ملی مسکن، تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر و تکمیل زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی هزینه شد، گفت: در سال جدید در تلاش هستیم تا از طریق جلب مشارکت مردمی از طریق جذب منابع خرد، پروژه‌های نهضت ملی مسکن را پیش ببریم به طوری که هم پروژه‌ها پیش برود و هم سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این بخش ترغیب شوند.

رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن افزود: با تاکید وزیر راه و شهرسازی، در ماه‌های آینده سامانه تأمین منابع مالی نهضت ملی مسکن با مشارکت مردم و به کارگزاری بانک مسکن از سوی صندوق ملی مسکن راه‌اندازی و رونمایی خواهد شد. در این سامانه فروش واحدهای نهضت ملی مسکن برای جذب منابع عمومی مردم انجام می‌شود.

مهدیار اسماعیلی ادامه داد: در تلاش هستیم تا با تأمین منابع بانکی و منابع دولتی و مشارکت مردم، منابع خرد را از طریق بازار سرمایه و سایر موارد به بخش مسکن و ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن هدایت کنیم.

بر اساس گزارش ایرنا، وی درباره منابع صندوق ملی مسکن نیز توضیح داد: در حال حاضر در انتظار پرداخت ۲ فقره و هر فقره پنج هزار میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه هستیم.

رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن ابراز امیدواری کرد: سازمان برنامه و بودجه به تعهد خود برای پرداخت منابع صندوق ملی مسکن برای پیشبرد قانون جهش تولید مسکن و طرح نهضت ملی عمل کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =