نقوی

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه: طرح تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه با توجه به موضوع روز کشورهای صنعتی یعنی اقتصاد نسل چهارم تعریف شده است و ان شاءالله در سال 1404 فولاد مبارکه یک کارخانه هوشمند مبتنی بر اقتصاد نسل چهارم خواهد بود.

سید مهدی نقوی در گفتگو با خبرنگار ایراسین در حاشیه افتتاحیه اولین دوره آموزشی مدیریت ارشد تحول دیجیتال به مفهوم تحول دیجیتال پرداخت و گفت: ما یک واژه تغییر داریم و یک واژه تحول، تغییر مربوط به اتفاقات کوچکی است که بهبودهای کوچکِ متناسب با خودش را ایجاد می کند اما تحول مفهوم دگرگونی دارد. از طرفی دیجیتال هم تعریفی است از استفاده از ابزارهای هوشمند؛ پس مفهوم طرح تحول دیجیتال یعنی استفاده از روش هایی که بتواند دگرگونی و تغییرات بسیار عظیمی در حوزه هوشمند سازی و استفاده از ابزارهای هوشمند ایجاد کند.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه در ادامه به اقتصاد نسل چهارم در کشورهای صنعتی اشاره کرد و افزود: طرح تحول دیجیتال را شرکت فولاد مبارکه با توجه به مطالعات و موضوعاتی که در دنیا امروز مطرح است آغاز کرده و آن موضوع اقتصاد نسل چهارم است. موضوعی که کشورهای صنعتی دنیا شدیدا دنبال اجرای آن و به کارگیری مفاهیم آن هستند. لذا ما هم در این فرآیند و برای رسیدن به اقتصاد نسل چهارم در فولاد مبارکه شاخص گذاری کردیم و ره نگاشتی در این زمینه تنظیم شده است که ان شاءالله در 5 سال آینده و در سال 1404  فولاد مبارکه یک کارخانه هوشمند مبتنی بر اقتصاد نسل چهارم خواهد بود.

وی در خاتمه به حفظ جایگاه جهانی فولاد مبارکه پرداخت و گفت: فولاد مبارکه برای اینکه بتواند در افق های آینده جایگاه ایران را در دنیا حفظ کند؛ گریزی ندارد که حرکت به سمت دیجیتال کردن و هوشمند شدن سیستم را آغاز کند لذا از سال گذشته بر مبنای این تفکر که فولاد مبارکه باید فولاد مبارکه نسل چهارم باشد؛ شاخص هایی در 4 حوزه تعریف شد که این حوزه ها عبارتند از: 1- حوزه بهبود و توسعه محصول 2- حوزه بهبود و توسعه فرآیند 3- حوزه هوشمند سازی یا تحول دیجیتال 4- حوزه اقتصاد چرخشی و در ادامه برای هر کدام از این حوزه ها استراتژی مشخصی طراحی شد تا یک توسعه همه جانبه ای را در فولاد مبارکه ایجاد کنیم.

شایان ذکر است آیین افتتاحیه اولین آموزشی مدیریت ارشد تحول دیجیتال (طرح پرورش رهبران تحول دیجیتال مجتمع فولاد مبارکه) با همکاری دانشگاه اصفهان و شرکت ایریسا صبح دیروز با حضور مدیرعامل فولاد مبارکه، رئیس دانشگاه اصفهان و مدیرعامل شرکت ایریسا برگزار شد. در این دوره 129 نفر از مدیران ارشد فولاد مبارکه شامل معاونین و مدیران میانی و ۲۵ نفر از مدیران ایریسا حضور دارند و انتظار می‌رود در این دوره MBA یکساله با گرایش تحول دیجیتال، دانش و مهارت مجریان اصلی طرح تحول دیجیتال مدیران فولاد مبارکه افزایش پیدا کند و این افراد آماده تر و توانمندتر در مسیر فولاد مبارکه هوشمند حرکت کنند. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =