وزیر مخابرات افغانستان

سرپرست وزارت مخابرات، تکنولوژی و معلومات افغانستان از اولین نمایشگاه تخصصی ایران در کابل بازدید کرد و گفت: تولیدات شرکت‌های مخابراتی و دانش بنیان ایران تمام نیازهای افغانستان را تامین می‌کند.

به گزارش ایراسین، معصومه خاوری در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور شرکت‌های ایرانی در افغانستان گفت: تولیدات ایران بخصوص در بخش فناوری‌های نوین بسیار پیشرفته و قابل توجه برای نیازهای افغانستان است و با درنظر گرفتن دسترسی آسان بهترین گزینه وزارتخانه برای تامین نیازهای ما است.

این مقام مسئول در افغانستان درباره نیازهای کشورش به تولیدات ایران افزود: با توجه به اهمیت ارتباطات در عصر حاضر کشور افغانستان برنامه‌ریزی کرده تا کمبودهای فعلی را با سرعت برطرف کند بنابراین فرصت بسیار مناسبی برای فعالیت شرکت‌های خصوصی ایران در این کشور ایجاد شده است.

خاوری معتقد است تجارب و دستاوردهای ایران در زمینه مخابرات به گونه‌ای است که تمام نیازهای افغانستان برای تحقق اهدافش را پاسخ می‌دهد و به دلیل دسترسی آسان به بازار ایران اولین گزینه و انتخاب افغانستان برای تامین نیازها کشور دوست و برادر ایران است.

وی درباره گسترش بازار همچنین تاکید کرد: افغانستان هم اکنون نیاز به توسعه تمام زیرساخت‌های ارتباطی و انرژی دارد و همین نیاز برای شرکت‌های دانش بنیان ایرانی فرصت سرمایه گذاری بالایی ایجاد کرده چون زبان مشترک در کنار تخصص شرکت‌های ایرانی امتیاز غیرقابل انکار است.

سرپرست وزارت مخابرات، تکنولوژی و معلومات افغانستان تاکید کرد: با توجه به جلساتی که با بخش خصوصی افغانستان داشتیم مشکلات و موانع توسعه زیرساخت‌های مخابراتی را  با سایر نهادهای مسئول کشور افغانستان و البته طرف ایرانی مطرح کرده‌ایم که امیدواریم به زودی مشکلات برطرف شود.

 وی در پایان بازدید از اولین نمایشگاه تخصصی ایران در کابل تصریح کرد: اگرچه براساس آمار و اطلاعات از توانمندی‌های ایران در زمینه مخابرات و الکترونیک مواردی را شنیده بودم اما امروز در بازدید از این نمایشگاه متوجه شدم شرکت‌های ایرانی دستاوردهای بالا و قابل اعتمادی در این بخش مورد نیاز افغانستان دارند که افق‌های تازه‌ای را ایجاد می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =