فناوری

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: پویایی صنعت فضایی کشور مرهون همکاری‌های مراکز فناوری و دانشگاهی است.

به گزارش ایراسین، حسین صمیمی در جلسه شورای پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به تعاملات این پژوهشگاه با مراکز دانشگاهی اظهار داشت: اعتقاد و باور ما بر این است که که پویایی صنعت فضایی کشور به خاطر ارتباطات و همکاری‌های خوب میان مراکز پژوهشی و فناوری حوزه فضایی با دانشگاه‌های مرتبط بوده که در این صنعت نهادینه شده است؛ چنانکه هم‌اکنون، پژوهشگاه فضایی ایران پروژه‌های متعددی را با مراکز دانشگاهی در دست اجرا دارد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های این پژوهشگاه با برخورداری از حضور جوانان متخصص و دانش‌آموختگان فرهیخته دانشگاهی صورت می‌گیرد، گفت: بزرگ‌ترین سرمایه ما در پژوهشگاه فضایی ایران، وجود نیروهای متخصص نخبه است که توسط استادان دانشگاه‌ها آموزش دیده‌ و تربیت شده‌اند.

صمیمی به ارتباطات پژوهشگاه فضایی ایران با شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: بسیاری از پروژه‌های این پژوهشگاه با همکاری خوب شرکت‌های دانش‌بنیان به انجام رسیده و یا در دست اجرا است.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص خدمات‌دهی مرکز آزمون و یکپارچه‌سازی این پژوهشگاه اظهار داشت: نگاه ما به این مرکز، نگاه ملی و فراسازمانی است و معتقدیم با توجه به اهمیت و خدمات ارزنده‌ این مرکز آزمایشگاهی در توسعه سامانه‌های فضایی کشور، همه مراکز فناوری، دانشگاهی و صنعتی باید بتوانند از خدمات آن در آزمون، تجمیع و یکپارچه‌سازی سامانه‌های فضایی بهره‌مند شوند؛ چنانکه امور مربوط به ماهواره پیام امیرکبیر در این خصوص نیز در این مرکز صورت گرفت.

در ادامه جلسه شورای پژوهشگاه، مدیر طرح و برنامه پژوهشگاه فضایی ایران، گزارشی از فعالیت‌های سال ۱۳۹۸ این پژوهشگاه شامل ماموریت‌ها، پروژه‌ها و دستاوردها ارائه و برنامه‌های سال ۱۳۹۹ در خصوص پروژه‌های فضایی و توسعه فناوری در این حوزه را تشریح کرد.

همچنین، معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران گزارشی را از فعالیت‌های پژوهشی این پژوهشگاه و چگونگی ارتباطات و تعاملات با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی مطرح کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =