خوانساری

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: دولت در بسیاری از موارد، دیرهنگام تصمیم می‌گیرد، نمونه این ورود دیرهنگام دولت ترخیص خودروهای وارداتی است.

به گزارش ایراسین، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با ایراسین در حاشیه جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ضمن گلایه در مورد کالاهای ترخیص نشده در گمرکات گفت: دولت در بسیاری از موارد، دیرهنگام تصمیم می‌گیرد، نمونه این ورود دیرهنگام دولت ترخیص خودروهای وارداتی است.

وی در پاسخ به نحوه ترخیص کالاهای دیگر که در گمرکات وجود دارد گفت: روند ترخیص خودروهای وارداتی با مصوبه جدید هیأت دولت آغاز شده، اما متأسفانه در بسیاری از موارد از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر اقلام، هنوز هم رسوب کالا در گمرکات وجود دارد.

خوانساری در ادامه افزود: بیش از ده ماه است که محصولات آرایشی و بهداشتی در گمرکات مانده است و علیرغم پیگیری‌های دولت، همچنان مشکلات پابرجا است؛ ضمن اینکه کالاهای زیادی هستند که به سرنوشت همین اقلام دچار شده و در گمرکات باقی مانده اند.

وی گفت: به خاطر کمبود بودجه دولت، فشارهایی از بابت تأمین اجتماعی و مالیات به بنگاههای اقتصادی وارد می‌شود که این موارد تأثیر منفی در محیط کسب و کار کرده و آنها را نیز دچار مشکل می‌کند.

خوانساری در پاسخ به روند ورود سرمایه گذاران خارجی به صنعت گفت: اگر اکنون فرصت جذب سرمایه‌گذاری خارجی فراهم نیست، فضای کسب و کار را هم نباید برای سرمایه گذاران داخلی نامساعد کنیم.

وی گفت: هزینه آلودگی هوا بالغ بر ۸ میلیارد دلار در روز برآورد شده است که عمدتاً کشورهای چین، آمریکا و هند بیشترین زیان را می‌بینند؛ این در حالی است که در چین بالغ بر ۱.۸ میلیون نفر در سال، در هند ۱ میلیون نفر و در کل دنیا ۴.۵ میلیون نفر در دنیا تلفات به ثبت رسیده است.

خوانساری افزود: در گذشته نگاه به بخش خصوصی مثبت نبود؛ به همین دلیل باید در اقشار مختلف مردم، نفوذ را داشته باشیم؛ به همین دلیل تلاش کرده‌ایم که با ایفای مسئولیت‌های اجتماعی کار را پیش بریم.

رئیس اتاق بازرگانی تهران در پایان از فعالان اقتصادی درخواست کرد تا در رسانه‌های مجازی نقش جدی را داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =