هندبال

رئیس فدراسیون هندبال در سفر به اصفهان گفت: دیگر استان های کشور باید جهت توسعه رشته هندبال از استان اصفهان الگوبرداری کنند.

به گزارش ایراسین، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در سفر به اصفهان پس از بازدید از اردوی تیم ملی جوانان، با سید محمد طباطبایی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان دیدار و گفتگو کرد.

رئیس فدراسیون هندبال با بیان اینکه اگر هندبال اصفهان قوی بماند، هندبال ایران قوی تر خواهد ماند، گفت: تیم های ملی هندبال ایران همواره شاهد حضور بازیکنان و مربیان زیادی از استان اصفهان بوده که این نشان از توسعه این رشته در اصفهان است و دیگر استان ها باید جهت توسعه این رشته از هندبال استان اصفهان الگوبرداری کنند. پیشکسوتان هندبال استان اصفهان سال های طولانی با برنامه ریزی های اصولی و تلاش فراوان برای ارتقا و پیشرفت هندبال کشور گام های موثری برداشته اند.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال پیرامون اردوی تیم ملی جوانان گفت: برای آمادگی تیم ملی هندبال جوانان اردوهای مختلفی را مهیا کرده ایم که نهمین اردو به میزبانی استان اصفهان و همکاری باشگاه فولاد مبارکه سپاهان در ورزشگاه صفائیه مبارکه در حال برگزاری است و ملی پوشان خود را برای حضور قدرتمند در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا که مقرر است اوایل اسفند ماه امسال در استان فارس برگزار شود، آماده می کنند .

وی با اشاره به برگزاری لیگ برتر هندبال در دو بخش آقایان و بانوان افزود: برگزاری لیگ در شرایط کرونایی واقعا کار سختی بود. برنامه‌ریزی کردن در شرایط کرونایی چندین برابر سخت‌تر از شرایط معمولی است اما با این حال توانستیم لیگ را با کمترین مشکل آغاز کنیم. لیگ بانوان نیز مانند لیگ مردان برگزار شد و مشکلی وجود نداشت، ما پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کردیم و تیم ها عللاوه بر اینکه از شهرهای مبدا همگی تست PCR داده بودند و هنگام ورود به محل برگزاری مسابقات نیز از آن‌ها تست گرفته شد و سعی کردیم تا فاصله‌های اجتماعی در محل مسابقات به حداقل برسد.

علیرضا پاکدل با بیان اینکه استان اصفهان یکی از قطب های هندبال کشور است، بیان داشت: در راس هیات هندبال استان اصفهان، آقای حسن افتخاری یکی از دلسوزان ورزش می باشد که در فدراسیون نیز کمک بسزایی به ما می کند، به جرات می توان گفت که وی پدر هندبال ساحلی ایران محسوب می شود چراکه در این راه زحمات بسیاری را برای این رشته متحمل شده است.

وی در پایان گفت: سعی بر این داریم میزبانی یک تورنمنت بین المللی هندبال را به اصفهان واگذار کنیم، چرا که استان اصفهان پتانسیل بالایی در مباحث مختلف دارد.

گفتنی است نهمین اردوی تیم ملی جوانان جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا هم اکنون در ورزشگاه صفائیه مبارکه به میزبانی باشگاه فولاد مبارکه اصفهان در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =