ریحانه آرانی

ریحانه آرانی گفت: اگر دختران می خواهند به ورزش قهرمانی ورود کنند باید تا هدف نهایی خود پیش روند.

به گزارش ایراسین، دومین مرحله رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش بانوان با صدرنشینی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان همراه شد. در این بین یکی از پرتابگران این تیم ریحانه آرانی رکورد دار پرتاب چکش زنان ایران می باشد، این ورزشکار نزدیک چهار سال است که به صورت حرفه ای مشغول فعالیت در رشته پرتاب چکش می باشد و فعالیت حرفه ای خود را از باشگاه آسان پرداخت شروع کرد. ریحانه آرانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از طریق مسابقات مدارس وارد ورزش دوومیدانی شدم و با استعدادیابی معلم ورزش مدرسه در رشته 800 متر، پرتاب وزنه و پرتاب نیزه فعالیت کردم و در نهایت رشته پرتاب چکش را به عنوان رشته اصلی خود انتخاب کردم.

پرتابگر تیم دوومیدانی فولاد مبارکه سپاهان ادامه داد: تاکنون موفق به کسب  یک مدال برنز آسیایی در رده نوجوانان و یک مدال برنز آسیایی در رده جوانان آسیا در رشته پرتاب چکش شدم، با توجه به اینکه مدال من اولین مدال دختران ایران در مسابقات جوانان آسیا بود به من لقب دختر تاریخ ساز آسیا داده شد.

وی پیرامون وضعیت تیم دوومیدانی بانوان فولاد مبارکه سپاهان بیان داشت: امسال شرایط تیم دوومیدانی سپاهان بسیار عالی است و تا الان در مسابقات کشور اول بودیم و چندین بار موفق به جا به جایی رکورد ملی و باشگاهی شدیم، دو سال است که رکورد  دار پرتاب چکش کشور هستم، یک ماه پیش در مسابقات جایزه بزرگ، خانم رستمی با پرتاب چکش به فاصله 55 متر و 69 سانتیمتر  رکورد من  را 23 سانتیمتر  جا به جا کرد ولی من در مرحله دوم لیگ توانستم دو بار رکورد را جا به جا کنم، یک بار رکورد 56 متر و 66 سانتیمتر و در پرتاب آخر رکورد 57 متر و 15 سانتیمتر را به ثبت رساندم.

ریحانه آرانی با بیان اینکه ورزش قهرمانی فراز و نشیب های زیادی دارد، گفت: اگر دختران می خواهند به ورزش قهرمانی ورود کنند باید تا هدف نهایی خود پیش روند و برای این کار باید روحیه مضاعف داشته باشند و نباید زود ناامید شوند.

وی در پایان گفت: حمایت های باشگاه فولاد مبارکه سپاهان از ورزش بانوان به ویژه رشته دوومیدانی ستودنی می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =