دوومیدانی بانوان

دومین مرحله از بیست و چهارمین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در بخش بانوان با صدرنشینی فولاد مبارکه سپاهان اصفهان همراه شد.

به گزارش ایراسین، مرحله دوم از بیست و چهارمین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور در مجموعه تخصصی آفتاب انقلاب تهران با پیشتازی تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان با ۲۴۱ امتیاز به پایان رسید. تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی با ۱۹۰ امتیاز و پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد با ۱۸۲ امتیاز به ترتیب با در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند. تیم‌های هیات تهران با ۷۳ امتیاز، سلکتور با ۶۶ امتیاز، هرمزگان با ۲۰ امتیاز، خراسان شمالی ۱۳ امتیاز و قم با ۷ امتیاز در رده چهارم تا هشتم جدول مسابقات قهرمانی باشگاه‌های کشور قرار گرفتند.

در مرحله دوم این مسابقات پنج رکورد باشگاهی و سه رکورد ملی شکسته شد. روز اول مهسا میرزا طبیبی پرنده تیم پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد در پرش با نیزه برای نخستین بار در تاریخ دوومیدانی ایران از مانع ۴ متر عبور کرد و برای بار چندم رکوردهای ملی و باشگاهی را در این ماده جابجا کرد. وی قبل از ثبت این رکورد از ارتفاع ۳.۹۲ نیز عبور کرده بود. میرزا طبیبی هفته گذشته نیز در جریان مرحله اول رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های کشور با ثبت رکورد ۳.۹۱ متر به مقام اول رسید و رکورد ملی و باشگاهی این ماده را ارتقاء بخشیده بود.

در پرتاب چکش هم ریحانه آرانی پرتابگر تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان با ثبت حدنصاب ۵۷.۱۵ متر ضمن ایستادن در جایگاه نخست رکوردهای ملی و باشگاهی این ماده را شکست. آرانی همانند میرزا طبیبی در مسابقات دو بار پیاپی رکوردشکنی کرد. در دومین پرتاب۵۶.۶۶ متر را به ثبت رساند و در پرتاب ششم با پرتاب ۵۷.۱۵ متری دومین بار پیاپی رکوردشکنی کرد.

در ادامه رقابت‌ها در دو ۸۰۰ متر مریم محمودی از تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان با ثبت نتیجه ۲:۱۳.۴۳ دقیقه ضمن کسب عنوان قهرمانی رکورد باشگاهی این ماده را بهبود بخشید. ژاله کاردان در پرتاب دیسک با ثبت نتیجه ۵۰.۴۳ متر ضمن صدرنشینی، رکورد باشگاهی این ماده را ارتقا داد. در نهایت در رقابتی جالب، دیدنی و تنگاتنگ در دو ۴۰۰*۴متر امدادی تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان با ثبت نتیجه۳:۵۲.۳۷ متر ضمن صدرنشینی رکورد ملی و باشگاهی این ماده را بهبود بخشید.

مرحله سوم و نهایی رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های کشور روزهای ۱۰ و ۱۱ مهرماه در بخش آقایان و روزهای ۱۲ و ۱۳ مهرماه در بخش بانوان برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =