• ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
  • کد خبر: 5157
پرسپولیس

با توجه به اختلاف 10 امتیازی تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان نسبت به پرسپولیس صدرنشین، قهرمانی برای شاگردان قلعه نویی سخت شده است.

به گزارش ایراسین، تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان در لیگ نوزدهم یک مشکل بزرگ داشته، اینکه سپاهان در نیمه دوم و در دقایق پایانی بازی‌های خودش گل‌های زیادی دریافت کرده است. تیم امیر قلعه‌نویی، تیم دوم جدول رده بندی لیگ نوزدهم در نیم فصل دوم این فصل از ۲۱ امتیاز ممکن فقط ۹ امتیاز گرفته و این خودش دلیلی برای سخت شدن کار امیر قلعه نویی در راه رسیدن به قهرمانی است. آمار منفی این فصل فولاد مبارکه سپاهان هم از همین مسئله نشات می گیرد. اینکه تیم قلعه نویی اکثر گل های این فصل خود را در نیمه دوم و در دقایق پایانی دریافت نموده، طلایی پوشان در این فصل از دقیقه ۷۵ به بعد ۷ گل به ثمر رسانده که سه گل آن به شاهین بوده است. دو گل پیاپی به پرسپولیس در دقایق ۸۱ و ۸۵ در آزادی و گل دقیقه ۹۰ قربانی به گل‌گهر که کار تیم سیرجانی را با دو گل تمام کرد. قلعه‌تایم ویژه این فصل بازی با استقلال در دور رفت بود. جایی که سپاهان در دقیقه ۷۹ گل خورد و با گل تساوی نورافکن در دقیقه ۹۵ از باخت در نقش جهان فرار کرد.

به نظر می‌رسد تا اینجای فصل نیمه قدرت تیم قلعه‌نویی به نیمه ضعف تبدیل شده، به طوری که ۸۳ درصد گل‌های خورده سپاهان در نیمه دوم بوده است. هیچ تیم دیگری چنین نسبتی بین گل‌های خورده‌اش وجود ندارد. علاوه بر این در افت شش هفته‌ اخیر سپاهان در لیگ که با سه مساوی، یک برد و دو باخت (با احتساب بازی پرسپولیس) همراه بوده، تیم قلعه‌نویی دو بازی را صفر- صفر از زمین خارج شده و در سه بازی دیگری که گلی رد و بدل شده قلعه‌تایم را پاشنه آشیل خود دیده است. ضربه پایانی صنعت نفت در برد پر گلش مقابل سپاهان با گل چهارم در دقیقه ۸۲ زده شد. در بازی با فولاد اگرچه سپاهان در نهایت پیروز شد اما با اینکه دو بر صفر از حریفش پیش بود با گلی که در دقیقه ۸۰ خورد ده دقیقه آخر را برای خودش پر فشار کرد. در دربی اصفهان برای تیم قلعه‌نویی همان اتفاقی افتاد که در بازی با شهرخورو تجربه کرده بود. در هر دو بازی سپاهان سه امتیاز را در دیداری که یک صفر جلو بود با گل‌های دقیقه ۸۹ و ۹۱ با یک امتیاز عوض کرد. قلعه‌نویی که خود متخصص کسب چنین امتیازهایی است احتمالا بهتر از هرکسی ارزش امتیازهای از دست رفته را می‌داند. با بازگشت ذهنیت بازیکنان است که فولاد مبارکه سپاهان می‌تواند همچنان در رقابت باقی بماند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =