قلعه‌نویی

در صورتی که باشگاه فولادمبارکه سپاهان موفق به لغو محرومیت یک جلسه‌ای قلعه‌نویی نشود دستیار وی هدایت این تیم را مقابل شاهین برعهده می‌گیرد.

به گزارش ایراسین امیر قلعه‌نویی و میگوئل تکسیرا سرمربی  و مربی تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان اصفهان از فصل گذشته لیگ برتر یک جلسه به دلیل مسائل انضباطی از همراهی تیم‌شان محروم هستند. به این ترتیب سرمربی تیم سپاهان و دستیار اول او در اولین بازی این تیم در لیگ برتر نوزدهم مقابل شاهین شهرداری بوشهر غایب خواهند بود.

در این راستا، مسئولان باشگاه سپاهان به دنبال این هستند تا با مکاتباتی که با کمیته انضباطی انجام می‌دهند محرومیت یک جلسه‌ای ۲ نفر از اعضای کادرفنی و استنلی بازیکن خود را لغو کنند. گفتنی است در صورتی که باشگاه سپاهان موفق به این کار نشود، سعید الهویی دیگر دستیار امیر قلعه‌نویی نفر اول کادرفنی این تیم در بازی هفته اول مقابل شاهین بوشهر خواهد بود.

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان پیرامون حکم سازمان لیگ درباره با محرومیتش در هفته اول لیگ برتر خاطر نشان کرد: این حکم برای من جای تعجب دارد، آقای حسن‌زاده شما خودت و خانواده‌ات را بگذار به جای خانواده من که چقدر من فحش خوردم. چرا من باید یک جلسه محروم و جریمه مالی شوم؟ در آیین‌نامه انضباطی آمده قبل از صدور رای، فرد مورد حکم باید دفاعیه داشته باشد که به غیر از این حکم، هیچ حکم دیگری را لحاظ نکرده است. آقای حسن‌زاده اگر حب و بغضی نسبت به من دارید سر تیم من خالی نکن! فصل گذشته سیاوش یزدانی صحبت‌هایی مطرح کرد که به سرعت به خاطر آنها محروم شد اما این سرعت صدور حکم برای تیم‌های دیگر اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: من از آقای ممبینی تشکر می‌کنم که برای قوانین جدید داوری یکسری جلسات را برگزار کردند، من از او خواستم که در فصل آینده لیگ برتر عدالت تا آنجایی که ممکن است برقرار شود. فصل گذشته در پنج بازی از یک داور ضربه خوردیم و امیدوارم این مساله در فصل آینده وجود نداشته باشد.

امیرقلعه‌نویی ادامه داد: باید از سازمان لیگ تشکر کرد که چند سال است زحمت می‌کشد تا مسابقات به بهترین شکل صورت پذیرد. متاسفانه خود فوتبال تعیین کننده نیست و مسئولان مربوط به فوتبال، اختیار تام ندارند اما همه سعی می‌کنند که اتفاقات خوبی برای فوتبال ایران رقم بخورد.

وی اظهار کرد: شما اگر به آرشیو مراجعه کنید می‌بینید که من در مورد زیرساخت‌های فوتبالی صحبت کردم که باید این مسائل در فوتبال ایران لحاظ شود خدا را شکر بعد از چند سال حرف کارشناسی ما به وقوع پیوست. به نظر من شاخص‌های فدراسیون برای بهینه‌سازی استادیوم‌ها توسط مسئولان باشگاه‌های لیگ برتری در حال صورت پذیرفتن است اما باید سختگیری‌های لازم در این زمینه انجام شود. تیم‌هایی مانند ماشین‌سازی و فولاد خوزستان زمین‌های خوبی دارند اما باید زیرساخت‌های آنها به خوبی انجام شود و این سخت‌گیری‌ها مقطعی نباشد یا مثلا برای ورود خانم‌ها به استادیوم که سخت‌گیری‌هایی در این رابطه انجام می‌شد.

قلعه نویی پیرامون تیم سپاهان و فرآیند آمادگی این تیم برای لیگ برتر گفت: ما بر اساس تقویم سازمان لیگ تمرین خود را آغاز کردیم، طبق برنامه یک تیم شش هفته احتیاج دارد تا به آمادگی مسابقات لیگ برتر برسد ولی ما ۱۱ هفته تا به امروز برای شروع مسابقات لیگ گذراندیم و این اتفاق کار را برای ما فرسایشی می‌کند، تا الان سعی کردیم شرایط مسابقه را برای بازیکنان فراهم کنیم و با دعوت تیم‌های متفاوت مثل پدیده و بادران مسابقات تدارکاتی مختلفی انجام  دهیم.

وی با اینکه در فصل نقل و انتقالات، فرآیند یارگیری را انجام دادیم اظهار داشت: یک تیم سایه تشکیل دادیم که از جوانان با استعداد تشکیل می‌شود، در سپاهان این مساله برای فصل آینده انجام شده و جوانان خوبی را در سپاهان داریم که می‌توانند آینده خوبی داشته باشند و همین‌طور در کنار بازیکنان با تجربه امیدوارم بتوانیم عملکرد خوبی در لیگ برتر داشته باشیم.

قلعه‌نویی در مورد احتمال حضور امید نورافکن و امید ابراهیمی در سپاهان هم گفت: هر کسی دوست دارد این بازیکنان را داشته باشد، امید نورافکن از نوجوانی و امید ابراهیمی هم در سال‌های دور شاگرد من بوده‌اند، انتقال این دو بازیکن اگر نهایی شد اعلام می‌کنیم اما هنوز هیچ چیزی قطعی نشده است.

وی در پایان پیرامون اینکه آیا برای این فصل از استقلال پیشنهادی داشته اظهار کرد: اصلا چنین چیزی نبوده، من استقلال را دوست دارم اما در سپاهان راحت هستم، از مردم اصفهان و تیم سپاهان تشکر می‌کنم که شرایط را برای ماندم فراهم کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =