• ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
  • کد خبر: 2293
پیروزی یاران قلعه نویی

هنوز حواشی بعد از دیدار دو تیم فوتبال پرسپولیس تهران و فولادمبارکه سپاهان ادامه دارد.

به گزارش ایراسین، پس از حواشی دیدار دو تیم فوتبال پرسپولیس تهران و فولادمبارکه سپاهان، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دست به کار شده و احکامی را صادر کرد که به ضرر باشگاه فولادمبارکه سپاهان می باشد، به همین دلیل حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از رای کمیته انضباطی در مورد حواشی بازی پرسپولیس و سپاهان انتقاد کرد و گفت: کمیته انضباطی باید جانب عدالت را رعایت کند، چرا در ورزشگاه آزادی، چند هزار هوادار سپاهان را در جایی نشاندند که زیر دست طرفداران پرسپولیس بود و سلامتی آن‌ها به خطر افتاد؟
حمیدرضا فولادگر در پایان افزود: احکام انضباطی اعلام شده همه بر ضد سپاهان است، در حالی که هر دو تیم در شرایط به وجود آمده مقصر بوده‌اند و تماشاگران سپاهان، صدمه و لطمه بیشتری را متحمل شده‌اند.
همچنین علی مطهری نایب رئیس مجلس به حواشی بازی پرسپولیس و سپاهان در یادداشتی واکنش شدیدی نشان داد و اظهار داشت: اتفاقی که در بازی پرسپولیس و سپاهان افتاد از یک طرف نشان داد که مربیان جامعه ما که شامل آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، روحانیت، صدا و سیما و پلیس و مانند اینها می‌شود در تربیت بخشی از نوجوانان و جوانان موفق نبوده‌اند و از طرف دیگر بی کفایتی مسئولان فوتبال کشور و وزارت ورزش و جوانان را به نمایش گذاشت.
وی تصریح کرد: روشن شد که بعد از ۴۰ سال عمر جمهوری اسلامی هنوز نتوانسته‌ایم به تعداد واقعی تماشاگران، بلیت بفروشیم و مثلاً مانند روز جمعه چهل هزار بلیت اضافه به فروش می‌رود و هنوز هر تماشاگری صندلی مشخصی ندارد. معلوم شد باید فشار خارجی باشد تا ما تحت نظم در آییم همانطور که سال گذشته در اثر تهدید کنفدراسیون فوتبال آسیا قبل از بازی دو تیم باشگاهی ایرانی و ژاپنی ورزشگاه آزادی در فاصله کوتاهی صندلی‌دار و سرویس‌های مختلف آن آماده و خلاصه مانند یک ورزشگاه اروپایی شد و تماشاگران نیز از ترس جریمه منظم شدند. معلوم می‌شود می‌توانیم از این توحش بیرون بیاییم ولی نمی‌خواهیم. جالب است که در چنین شرایطی برنامه ۹۰ شبکه سه هم که در اصلاح این امور نقش مؤثری داشت بنا به دستور، تعطیل می‌شود.
علی مطهری با ابراز ناراحتی بیان داشت: فیلم‌هایی که از این حادثه تلخ نشان داده شد بیش از هر چیز عدم اقتدار پلیس را به نمایش گذاشت، همانطور که ماجرای تلخ قتل روحانی همدانی نیز بیش از هر چیز حاکی از عدم اقتدار پلیس ماست زیرا قاتل در فضای مجازی با نشان دادن سلاح‌های خود قدرت‌نمایی و قصد خود را اعلام می‌کند و پلیس بعد از ماجرا وارد عمل می‌شود.
وی افزود: همیشه وقتی نیروی ناظم جامعه از خود ضعف نشان می‌دهد لات‌های جامعه سر بر می‌آورند و می‌خواهند حکم برانند، لاتی در همدان نفس‌کش می‌طلبد و لات‌های اصفهان و تهران نیز در ورزشگاه اموال بیت المال را از بین می‌برند و پلیس را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و از ارتفاع به پایین پرت می‌کنند. جالب است که فقط ۱۰ نفر بازداشت شدند در حالی که باید حداقل ۲۰۰ نفر بازداشت و مجازات شوند.

نایب رئیس مجلس  ادامه داد: غربی‌ها ذاتاً از شرقی‌ها وحشی‌ترند. این را تاریخ اروپا و آمریکا ثابت می‌کند. اما همین غربی‌ها به خاطر کنترل و مدیریتی که بر آنها اعمال می‌شود در همه امور اعم از نحوه رانندگی و حضور در ورزشگاه‌ها و غیره به نظم درآمده‌اند. اگر جریمه‌های سنگین و دقیق نمی‌بود آنها از ما بدتر بودند. باید به تعداد کافی دوربین در ورزشگاه‌ها نصب شده باشد و اخلال‌گران و کسانی که اموال بیت‌المال را آسیب می‌زنند و یا فحاشی می‌کنند مثلاً تا سه سال از ورود به ورزشگاه محروم شوند.
وی افزود: این مستلزم آن است که هر کسی که وارد ورزشگاه می‌شود شناسایی و در جای مشخصی مستقر شود. طبعاً همکاری پلیس، وزارت اطلاعات، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان ضروری است. درست نیست که واقعیت را کتمان کنیم و بگوییم همه تماشاگران خوبند مگر عده‌ای نادر تماشاگر نما. باید با صراحت بگوییم افرادی که صندلی‌ها را می‌شکنند و نارنجک پرتاب می‌کنند و دشنام ناموسی می‌دهند همین نوجوانان و جوانان کوچه و بازار خودمان هستند که در اثر غفلت ما، تربیت انسانی و اسلامی پیدا نکرده‌اند، آن‌گاه در مقام اصلاح کار خود برآییم. این نوع رفتارها در کشور ما در ورزشگاه‌ها باعث می‌شود کشور عربستان که حاضر نیست در ایران بازی کند توجیهی برای کار ناشایست خود پیدا کند.
علی مطهری با بیان اینکه اکنون لازم است پلیس و مسئولان امنیتی به کمک دوربین‌ها تمام خاطیان را بازداشت کنند گفت: کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نیز بدون مجامله و چشم پوشی احکام عادلانه صادر کند و البته بعد از مدتی نیز در اثر فشارها عقب نشینی نکند، مثلاً عده‌ای را تا مدتی از ورود به ورزشگاه‌ها محروم کند و افرادی که دشنام ناموسی داده‌اند در همان وسط استادیوم آزادی حد قذف یعنی ۸۰ ضربه شلاق درباره‌ آنها اجرا شود و البته خسارات مالی نیز باید از آنها ستانده شود، مجلس نیز باید این موضوع را بررسی و پیگیری کند، شاید جا داشته باشد که وزیر ورزش و جوانان استیضاح شود.
به هرحال این صحبت های مجلس نشینان می باشد که ما هم از کمیته انضباطی می خواهیم احکام عادلانه صادر شود و تنها سپاهانی ها جریمه نشوند!

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =