نعیمی

قائم مقام ایمیدرو گفت: شرکت ها می توانند مدل های تامین مالی خود را اعلام کنند و ایمیدرو حمایت های لازم برای واردات ماشین آلات مورد نیاز شرکت ها را خواهد داشت.

عباس نعیمی عضو هیات عامل ایمیدرو در حاشیه نشست هم اندیشی طرح تامین ماشین آلات و تجهیزات معدن و صنایع معدنی در گفتگو با ایراسین گفت: در این طرح نیازهای پیمانکاران بزرگ معادن توسط ایمیدرو مورد پایش قرار می گیرد. در حال حاضر پیمانکاران این بخش از توان مالی بالا برخوردار نیستند و از سوی دیگر روند توسعه معدن و صنایع معدنی باید ادامه یابد.

نعیمی گفت: در این زمینه ایمیدرو آمادگی دارد تا با مشارکت شرکت های بزرگ، اقدامات لازم برای تامین مالی و بسترسازی برای تحقق این مهم را به سرانجام برساند.

وی با اشاره به اهتمام شرکت های بزرگ معدنی همچون چادرملو، ملی مس و گل گهر برای تامین ماشین آلات این بخش، تصریح کرد: این شرکت ها آمادگی خود را برای تامین ماشین آلات این بخش به ویژه نیازهای مجموعه خودشان، اعلام کرده اند.

قائم مقام ایمیدرو با بیان اینکه تا اواسط اسفندماه امسال نیازهای شرکت ها به ماشین آلات و تجهیزات این حوزه مشخص می شود، افزود: در این راستا شرکت ها می توانند مدل های تامین مالی خود را اعلام کنند و ایمیدرو حمایت های لازم برای واردات ماشین آلات مورد نیاز شرکت ها را خواهد داشت.

نعیمی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در تامین ماشین آلات مجموعه های معدن و صنایع معدنی، گفت: در بخش معادن کوچک، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی نقش حمایتی خود را با ارایه تسهیلات ایفا می کند. از سوی دیگر سه شرکت چادرملو، گل گهر و ملی مس حمایت های لازم در تحقق اهداف این طرح را دنبال خواهند کرد.

وی گفت: ایمیدرو در زمینه تامین ارز مورد نیاز این طرح مشارکت خواهد داشت و در این جلسه که محمد نوریان مدیرعامل شرکت چادرملو، حامد عسکری زاده مشاور ارشد امور اجرایی مدیرعامل شرکت گل گهر و علی محمدی عضو هیات مدیره شرکت ملی مس حضور داشتند این نوید را دادیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =