مانور لاشتر

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: برگزاری مانورهای پدافند غیرعامل و شناسایی نقاط ضعف حین اجرا و برنامه ریزی وهماهنگی برای رفع آنها، هماهنگی بین دستگاهی در هنگام بروز حوادث واقعی را افزایش می دهد.

به گزارش ایراسین، مهدی خضری افزود: از برگزاری مانور انسداد مسیر در گردنه لاشتر اصفهان خبر داد و گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل مانور انسداد مسیر با سناریو ریزش کوه و قیچی کردن یک دستگاه تریلی در گردنه لاشتر برگزار شد.

وی افزود: در این مانور کلیه اطلاعات و ساعت های اعلام حادثه و حضور دستگاه ها و عوامل ذی ربط ثبت و ضبط شده است، اضافه کرد: با اعلام حادثه توسط راهداران، ادارات راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان اصفهان و مبارکه نیروهای خود را برای انجام عملیات رفع انسداد مسیر و هدایت ترافیک اعزام کردند.

مسئول کمیته اجرایی پدافند غیرعامل اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان اصفهان خاطرنشان کرد: مسیر اصلی از محل پلیس راه اصفهان-مبارکه به گردنه لاشتر در لاین برگشت به سمت اصفهان مسدود و ترافیک به جاده قدیم اصفهان-شیراز این محور انتقال یافت.

وی ن ادامه داد: ارزیابی مانورهای سال گذشته و بحران های سیل نوروزی ما را بر آن داشت که ضعف های عمده مدیریت بحران در صحنه  حوادث را رفع کنیم.

خضری مشخص کردن فرمانده عملیات در صحنه حادثه را یکی از مهمترین موضوعات مدیریت بحران صحنه حوادث دانست و اضافه کرد: تشکیل اتاق فکر عملیات، هدایت و چینش ماشین آلات و نیروها، مدیریت زمان و سرعت انجام عملیات از دیگر شاخصه هایی بود که در این مانور بر آن تمرکز شد.

 لازم به ذکر است در هفته پدافند غیرعامل مانور شبکه و مانور بیسیم نیز انجام شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =