ماینکس 2019

نیاز به افزایش میزان اکتشاف در مس وجود دارد. تنها ۶ میلیون متر حفاری عمق در طول گذشته داشته‌ایم.

به گزارش ایراسین، اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در مراسم افتتاحیه همایش و نمایشگاه مشترک MINEX ۲۰۱۹ و iMat ۲۰۱۹، گفت: در مس به دو دلیل عمده یک سرمایه‌گذاری و دیگری تغییر تکنیکی در ساخت خودروها، مس از جایگاه و ارزش بسیار بالایی در صنایع معدنی برخوردار است. امروز ۴ ترلیون دلار برای این موضوع در جهان برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است.

سعد محمدی با بیان اینکه خودروها در ۱۰ سال آینده ۳۵ درصد الکتریکی خواهد بود، گفت: چین ۶ میلیارد دلار سرمایه اولیه برای شرکت‌های خودروسازی خود در نظر گرفته است که بخش عمده آن در زمینه مس است.

وی گفت: در آینده نزدیک فقط در بخش الکتریکی ۵ میلیون تن به تقاضای مس اضافه خواهد شد. امروز ۳۶ درصد مصرف انرژی دنیا نفت است براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این میزان مصرف در ۱۹۵۰ به ۱۳ در صد کاهش خواهد یافت.

سعد محمدی در ادامه تصریح کرد: امروز در دنیا میزان صنایع الکتریکی ۱۹ درصد است و این میزان در ۱۹۵۰ به ۴۵ در صد افزایش خواهد یافت. این آمارها نشان می‌دهد ما باید سرمایه‌گذاری خود را به کدام سمت سوق دهیم.

وی افزود: امروز مس به عنوان یکی از ۱۰ عصر اصلی در اتحادیه اروپا مطرح است. نیاز به افزایش میزان اکتشاف در مس وجود دارد. تنها ۶ میلیون متر حفاری عمق در طول گذشته داشته‌ایم.

سعد محمدی گفت: در بخش فناوری کوره‌های ذوب افزایش راندمان داده است و اما شاهد هستیم در دنیا باز سیستم‌های جدیدی برای ذوب رونمایی شده است. واقعیت این است که امروز روند رو به رشد دانش با سرعت بالایی در حرکت است و ما باید خود را با این سرعت تطبیق دهیم.

وی افزود: سرمایه‌گذاری باید دقیق رقم بخورد. در بحث معدن امروز کامیون‌های ۷۰۰ تن تولید می‌شود ما نیز باید در این زمینه به توسعه دست پیدا کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =