رحمانی

رضا رحمانی گفت: یکی از معضلات اقتصاد افزایش حجم نقدینگی است، تقریبا بالای ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که در همین راستا یکی از بهترین روش های کنترلی آثار مخرب آن هدایت این منابع سرگردان به حوزه تولید است.

به گزارش ایراسین، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بررسی ابزار های نوین تامین منابع مالی و سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن با اشاره به تامین منابع مالی از بانک ها در بخش صنعت و معدن، گفت: تأمین منابع مالی مورد نیاز حوزه صنعت و معدن بیش از ۸۰ درصد وابسته به منابع بانکی بوده و این در حالی است که در برخی شیوه های تامین مالی شرایط سهل تر و قابل دسترس تر است و باید بنگاه ها بدان توجه بیشتری داشته باشند.
رحمانی با تاکید بر استفاده از روش های نوین تامین مالی بنگاه های اقتصادی، گفت: ظرفیت های خوبی در سایر منابع مالی از جمله بازار سرمایه و صندوق‌های توسعه‌ای وجود دارد که ضرورت دارد در فراهم آمدن مقدمات همکاری طرفین سرعت بیشتری به خرج دهیم.
وی با اشاره به منابع متعدد تامین مالی در این حوزه، تصریح کرد: طبق برنامه‌ ششم توسعه می بایست ۴۰ درصد منابع بانکی به حوزه تولید تخصیص می یافت که در سال ۹۷، کمتر از ۲۷ درصد محقق شده که البته بیش از ۷۰ درصد آن نیز تسهیلات تمدیدی است؛ این آمار خود نشان دهنده اهمیت توجه به سایر منابع تامین مالی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلات به وجود آمده از محل افزایش حجم نقدینگی برای اقتصاد کشور، گفت: یکی از معضلات اقتصاد افزایش حجم نقدینگی است، تقریبا بالای ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که در همین راستا یکی از بهترین روش های کنترلی آثار مخرب آن هدایت این منابع سرگردان به حوزه تولید است.

رحمانی در پایان اظهار کرد: در برخی روش های نوین تجمیع منابع مالی خرد و هدایت آن به بخش تولید، مشوق های خوبی طراحی شده که باید این روش ها به مردم معرفی و ظرفیت های مالی سرگردان در سطح کشور مورد مصرف صنعت و معدن و زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار در کشور باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =