دیدارتیم های سپاهان و پرسپولیس

تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان در بازار نقل و انتقالات همچنان پیشتاز است.

به گزارش ایراسین، برخی از سایت ها و کانال های هواداری تیم های دیگر برای اینکه هواداران تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان را مقابل مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه قرار دهند، اظهار کردند که سپاهان در بازار نقل و انتقالات ضعیف عمل کرده، در صورتیکه اگر همه تیم ها را در موضوع نقل و انتقالات مورد ارزیابی دهیم، سپاهان همچنان با خریدهای اصولی پیشتاز است.      

پرسپولیس، سپاهان، استقلال، پدیده و تراکتور ۵ تیم برتر فصل گذشته بودند که ظاهرا امسال هم باید همین  ۵تیم را مدعی قهرمانی و کسب سهمیه بدانیم. از این جمع، تراکتور نخستین تیمی بود که تمریناتش را آغاز کرد و پرسپولیس روز جمعه به‌ عنوان آخرین تیم، کارش را برای لیگ نوزدهم استارت زد، آن هم درحالیکه این تیم بعد از برانکو هنوز سرمربی ندارد و می‌توان گفت در جمع ۵ مدعی فعلا در جایگاه پنجم قرار دارد.

تیم تراکتورسازی امسال برخلاف سال‌های گذشته سرمربی‌اش را به موقع انتخاب و با مصطفی دنیزلی تمرینات خود را در موعد مقرر آغاز کرد. سرخپوشان آذربایجان از روز سه‌شنبه ۲۸خرداد تمرینات خود را زیرنظر دنیزلی آغاز کردند، اما چند بازیکن سرشناس این تیم یا بلاتکلیف بودند و یا به‌ خاطر حضور در اردوی تیم‌ملی تا ۵ تیرماه مرخصی داشتند. تراکتور علیرضا نقی‌زاده و محمد طیبی را قطعا از دست داده و در عوض سعید مهری، رشید مظاهری، محمد مسلمی‌پور، محمدرضا خانزاده، مسیح زاهدی و مهدی تیکدری را تا این لحظه به خدمت گرفته است. گفته می‌شود دژاگه و شجاعی قصد جدایی از این تیم را دارند، اما مدیران تراکتور اصرار دارند این دو نفر بازیکن تراکتور هستند و در مرخصی به‌سرمی‌برند. در مجموع تراکتورسازان با توجه به آغاز بموقع تمرینات و استخدام یک سرمربی آشنا به لیگ ایران شرایط نسبتا خوبی دارند.

مدیران تیم پدیده شهرخودرو، یحیی گل‌محمدی مربی موفق فصل گذشته خود را با چنگ‌ و دندان حفظ کردند و این شاید بزرگ‌ترین موفقیت آنها در نقل‌وانتقالات بود. مهدی رحمتی هم ستاره جذابی بود که به همراه علیرضا علیزاده، فرشاد محمدی‌مهر و فرشاد فرجی به پدیده پیوست. از آن طرف مسعود ریگی، یوسف بهزادی، عبدالله حسینی، مرتضی منصوری، محمد قاسمی‌نژاد و میلاد فراهانی از مشهد رفتند که از این جمع ریگی، حسینی و قاسمی‌نژاد از بازیکنان تأثیرگذار تیم شگفتی‌ساز فصل قبل بودند. یحیی از روز شنبه اول تیرماه به شکل منظم تمرینات تیمش را استارت زد. تیم یحیی تمرینات را بموقع آغاز کرده و تمامی بازیکنانش از همان نخستین جلسه در تمرینات حاضر بوده‌اند شرایط خوبی نسبت به سایر رقبا دارد.

در جمع ۵مدعی، تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان به همراه پدیده تنها تیم‌هایی هستند که سرمربی خود را تغییر نداده‌اند و اتفاقا همین دو تیم بهترین شرایط را هم‌اکنون دارند.طلایی پوشان اصفهان سیاوش یزدانی، محمد ابراهیمی، جلال‌الدین علی‌محمدی، محمد مسلمی‌پور، بختیار رحمانی، میلاد سرلک، حسن جعفری و خالد شفیعی را از دست داده‌اند که از این جمع فقط سیاوش یزدانی بازیکن اصلی بود. در عوض آنها با جذب محمدرضا حسینی، جورج وولسیانی، رضا میرزایی، علیرضا نقی‌زاده، محمد زینالی، محمد محبی و مرتضی منصوری خریدهای بسیار خوبی از بازار نقل ‌وانتقالات داشته‌اند. تمرینات این تیم نیز از روز شنبه اول تیرماه در اصفهان آغاز شد و به زودی در اردوی کردان ادامه خواهد یافت.

تیم استقلال تهران بهدموقع با استراماچونی به توافق رسید و تمریناتش را در موعد مقرر آغاز کرد. آبی‌ها بازیکنان زیادی هم خریده‌اند و از نظر کمّی نقل‌وانتقالات موفقی داشته‌اند. اما از لحاظ کیفی هنوز تردیدهایی درباره خریدهای این تیم وجود دارد. این تیم سیاوش یزدانی، علی دشتی، محمد بلبلی، مسعود ریگی و میلاد باقری را به خدمت گرفته و محمدرضا اخباری هم ممکن است به‌عنوان جانشین رحمتی به این تیم بپیوندد. ضمن اینکه استراماچونی اعلام کرده یک مهاجم خارجی و باکیفیت را برای خرید درنظر گرفته است. خروجی‌های قطعی استقلال تا این لحظه ‌اللهیار صیادمنش، مهدی رحمتی، فرشاد محمدی‌مهر، اسماعیل گونکالوس، پژمان منتظری، گادوین منشا و میثم تیموری هستند و شرایط چشمی، کریمی و نورافکن نیز نامشخص است که از این جمع احتمالا چشمی می‌ماند و کریمی می‌رود.

و اما پرسپولیس و بلاتکلیف‌ترین تیم حال حاضر! شاید اگر برانکو ساز رفتن را کوک نکرده بود پرسپولیس هم امروز با کمترین تغییرات و با اضافه شدن دو، سه خرید خوب و باکیفیت، تمریناتش را زیرنظر موفق‌ترین سرمربی ۴سال اخیر لیگ آغاز کرده بود و مدعی اول فصل جدید محسوب می‌شد. اما برانکو رفت و مدیران پرسپولیس که رفتن او را پیش‌بینی نمی‌کردند هنوز برای انتخاب جانشینش سردرگم هستند. پرسپولیس دیروز تمریناتش را آغاز کرد و در جمع مدعیان تبدیل به آخرین تیمی شد که کار آماده‌سازی‌اش را استارت می‌زند، آن هم نه با حضور سرمربی بلکه زیرنظر کریم باقری. از این تیم بیرانوند و علیپور خیال رفتن دارند، نادری باید به تیم سابقش برگردد و انصاری هم با تراکتور مذاکره کرده است. در عوض تنها خرید آنها فرشاد احمدزاده است.

با این تفاسیر می‌توان گفت سپاهان بهترین شرایط را دارد و شانس موفقیت‌ شاگردان امیر قلعه نویی در فصل جدید بالاست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =