پیام نیازمند

پیام نیازمند گلر تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان با انجام ۳۰ بازی با ثبات ترین بازیکن سپاهان بود و نسبت به سایر دروازه بانان تیم های دیگر عملکرد بهتری بجای گذاشت.

به گزارش ایراسین، فصل گذشته لیگ برتر فوتبال کشور در حالی به پایان رسید که تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان توانست به مقام نایب قهرمانی برسد و از طرفی سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب نماید، بدون شک نقش پیام نیازمند در قفس توری تیم فوتبال فولادمبارکه سپاهان بسیار مهم بود و شاید اینجا بازهم بتوان به حرف عبدالله ویسی سرمربی سابق سپاهان بیش از پیش ‌ایمان آورد که گفت: یک دروازه خوب از پدر و مادر خوب هم بهتر است.

بدون شک یکی از برترین خریدهای سپاهان با هدایت امیر قلعه‌نویی به جذب دروازه‌بان جوان لیگ هفدهم پیکان یعنی پیام نیازمند بر می‌گشت. دروازه‌بانی که با عبور از اسم رحمان احمدی آنقدر چهره شد که هم به تیم‌ملی رسید و هم مسافر جام جهانی شد و در سپاهان هم یکی از ارکان اصلی مدعی بودن زردهای اصفهان بود. دروازه‌بانی که با انجام ۳۰ بازی با ثبات ترین بازیکن سپاهان بود و شاید کار فوق العاده او در بازی نیمه نهایی حذفی با ضربه سری که زد و بیرانوند گرفت، می‌توانست تکمیل‌تر شود. نیازمند که بعد از بیرانوند بیشترین کلین شیت را به نام خودش به ثبت رساند از نظر میانگین گل خورده هم آمار خوبی برای خودش در این فصل تازه تمام شده فوتبال ایران به جا گذاشت.

بعد از ماجراهای محسن فروزان که فصل گذشته عملکرد خوبی از خودش برای تراکتورسازی به جا گذاشت، قرمزهای تبریزی به سراغ رشید مظاهری رفتند. دروازه‌بانی که حتی تیم‌ملی را هم گویا از دست داده و دیگر روی این گلر با توجه به بودن بیرانوند، امیر عابدزاده، پیام نیازمند و سیدحسین حسینی حسابی باز نکرده‌اند. حالا تراکتوری‌ها که هنوز تکلیف سرمربی‌شان مشخص نشده خیلی روی کار رشید مظاهری حساب باز کرده‌اند. دروازه‌بانی که فصل گذشته زیاد عملکرد چشمگیری نداشت و تقریبا طبق آمار در هر بازی که درون دروازه بود یک بار قفل دروازه‌اش را باز شده دید.

این روزها حرف از ترانسفر شدن علیرضا بیرانوند زیاد به گوش می‌رسد و با احتمال جدایی شجاع خلیل‌زاده و نبودن گزینه مناسب داخلی برای جانشینی او هواداران حسابی نگران لژیونر شدن علی بیراوند هستند. بیرانوند که با ثبت ۱۶ کلین شیت بهترین در بین هم پستی‌های خودش در لیگ لقب گرفت و تنها نیازمند را در یک قدمی خودش می‌دید که در نهایت به این عنوان رسید.

سیدمهدی رحمتی لیگ هجدهم را با حواشی زیادی به پایان رساند؟ رحمتی  فصل گذشته شاید نتوانست از نظر تعداد بازی در میان دیگر مدعیان نقش پررنگی داشته باشد اما در همین بازی هایی که برای استقلال درون دروازه قرار گرفت از نظر کیفیت آمار خوبی به ثبت رساند. ۱۲ کلین شیت در ۱۷ بازی و ۵ گل خورده در این تعداد بازی از او یک کمرنگ با کیفیت ساخت که شاید هنوز هم استقلال یا شاید تیم هایی که منتظر جدایی احتمالی اش هستند می‌توانند روی او برای فصول آینده حساب ویژه ای باز کنند.

سیدحسین حسینی دیگر گلر استقلالی ها هم کم حاشیه را این فصل تجربه نکرد. این دروازه‌بان که هرچه سعی می‌کند آرام باشد اما به یکباره یک طغیان را از او شاهد هستیم بالاخره موفق به قرار گرفتن درون دروازه استقلال در این فصل برای ۱۳ بازی شد و یک آمار کمتری نسبت به رحمتی داشت.

با این تفاسیر پیام نیازمند ۳۰ بازی در لیگ برتر انجام داد، ۲۰ گل دریافت نمود، ۱۵ کلین شیت از خود بجای گذاشت و از این حیث که در تمام بازی ها بوده و آمار بهتری داشته، نسبت به بیراوند و رحمتی عملکرد مطلوبی از این گلر جوان دیدیم.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =