اسماعیلی

مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از موضوعاتی که جامعه از دانشگاه انتظار دارد، مدیریت سبز است .

به گزارش ایراسین، جمشید اسماعیلی در یک مصاحبه مطبوعاتی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه تا چه حد با فولاد مبارکه و ذوب آهن به عنوان صنایع مادر که نیاز به مدیریت سبز دارند در تعامل هستید؟ گفت: مدیریت سبز در اولویت های برنامه های دانشگاه است و در این زمینه دانشگاه اصفهان در زمینه آلاینده های محیط زیست و بحث بازچرخانی آب و استفاده از پسماندها و ضایعات صنعتی همکاری خوبی با صنایع داشته است.

وی با بیان اینکه اقدامات اساسی در حوزه مدیریت سبز در کشور از سال ۹۲  آغاز شد، تصریح کرد: از سال ۹۵ فضای ارائه این اقدامات در کشور مهیا و از سال ۹۶ ردیف بودجه در اختیار این حوزه داده شد.

اسماعیلی با بیان اینکه این همایش در ادامه رسالت تعریف شده وزارت علوم در دستیابی به مدیریت سبز است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم دانشگاه به عنوان الگوی جامعه بتواند به درستی حرکت کند. در همایش های این چنینی به دنبال این هستیم که تازه ترین دستاوردهای علمی این حوزه را به جامعه معرفی کنیم.

وی افزود: از یک سو محیط زیست با تهدیدهای بسیاری مواجه است، منابع انرژی محدودیت دارند و آلودگی های زیست محیطی رو به افزایش است و از سوی دیگر، تحریم ها در سال های اخیر باعث شده مدیریت سبز در کشور جایگاه ویژه ای داشته باشد.

مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم از ارجاع ۶۰۰ پروژه مدیریت سبز از دانشگاه های مختلف کشور به وزارت علوم در سال گذشته خبر داد و گفت: در کمیته ارزیابی این پروژه ها بررسی می شوند و به مواردی که از نظر اقتصادی و محیط زیستی توجیه دارند، کمک هزینه داده می شود.

در سال ۹۶ از ۶۰ پروژه ای که توسط مدیریت وزارت علوم کارشناسی و حمایت مالی شد، ۶ پروژه در حوزه انرژی های تجدیدپذیر، ممیزی، پایش هوشمند و کنترل مصرف انرژی، ۱۳ پروژه مربوط به ارتقای کیفی موتورخانه ها و بهینه سازی تاسیسات، ۴۰ پروژه در بخش مدیریت آب و پساب و یک پروژه در حوزه مدیریت پسماند و حمل و نقل تحت حمایت مالی وزارت علوم قرار گرفتند.

به گزارش ایراسین، "دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز" با حضور دانشمندان و دانشجویان ملی و بین المللی این حوزه، دهم و یازدهم اردیبهشت ماه در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =