کرونا و بستری کرونا

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اعلام شناسایی دو هزار و ۶۱ مورد جدید ابتلا به کرونا، نسبت به بحرانی شدن وضعیت کرونا در استان اصفهان ابراز نگرانی کرد.

آرش نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایراسین با اشاره به روند تزایدی کرونا در اصفهان اظهار داشت:با این سرعت ابتلا به کرونا که در استان اصفهان ایجاد شده است به وضعیت بحرانی در اصفهان رسیده ایم.

وی افزود: روزانه بین ۴ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تست PCR در استان اصفهان انجام می شود و تعداد بستری های کرونا روزانه از تعداد ۳۵۰ نفر گذشته است این درحالی است که هنوز به پیک موج چهارم کرونا در اصفهان نرسیده ایم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: با این روند فزاینده ابتلا به کرونا در اصفهان هیچ چشم اندازی در توقف این بیماری در استان وجود ندارد.  

وی افزود: در شبانه روز گذشته از چهار هزار و ۸۳۹ بیمار مشکوک به کرونا دو هزار و ۶۱ مورد قطعی شناسایی شد و ۳۵۲ نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر۱۵۷ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، اضافه کرد: این در حالی است که هنوز هزار و ۵۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند.

وی اضافه کرد: ۲۲۱ نفر از افراد بستری در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

نجیمی با اشاره به مرگ و میر۱۹ بیمار مشکوک و قطعی به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ابراز داشت: در شبانه روز گذشته۹  مورد مثبت قطعی فوت با کرونا گزارش شده است.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =